Sprawozdanie z wiosennych seminariów naukowych "Dyskursy o autorytecie"

W dniu 14 marca br. z inicjatywy Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego, Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku, Pracowni Badań nad Kulturą i Religią UP, Pomorskiej Szkoły Wyższej w Starogardzie Gdańskim, Pomorskiego Towarzystwa Filozoficzno-Teologicznego, Instytutu Ekonomicznego Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu, Pracowni Psychoterapii i Rozwoju "Lepsze Relacje", Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie oraz Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego – oddział Gdańsk, w Bibliotece Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku odbyło się pierwsze – z planowanych czterech – seminarium z cyklu „Granice autorytetu. W poszukiwaniu inspiracji dla edukacji XXI wieku”. Spotkanie zatytułowano „Dydaktyczne dyskursy o autorytecie”.

Seminarium miało charakter panelowy. Prelegentkami, które przyjęły zaproszenie organizatorów były: prof. dr hab. Dorota Klus-Stańska; dr hab. Agnieszka Zalewska –Meler, prof. UP; dr Anna Majer. Spotkanie moderowali: dr Małgorzata Obrycka (UG) oraz dr Szymon Dąbrowski (UP). Podczas spotkania podjęto dyskusję mającą na celu odczytanie roli oraz znaczenia autorytetu w szeroko rozumianych obszarach dydaktycznych. Przywołano takie kategorie jak: fachowość, kompetencje, standardy moralne, paradygmaty, oceny w procesie dydaktycznym oraz doświadczenia codzienności w ramach formalnej i nieformalnej edukacji.

Zapraszamy Państwa na kolejne spotkania seminaryjne o autorytecie:

FILOZOFICZNE DYSKURSY O AUTORYTECIE – 25 kwietnia, godz. 17.30

prof. dr hab. Lech Witkowski; dr Łukasz Androsiuk;

dr n. hum. Mikołaj Jacek Łuczak; mgr Ewa Kosiedowska

PEDAGOGICZNE DYSKURSY O AUTORYTECIE – 23 maja, godz. 17.30

dr Małgorzata Obrycka; dr Monika Humeniuk; dr Piotr Kowzan; dr Szymon Dąbrowski

INTERDYSCYPLINARNE DYSKURSY O AUTORYTECIE – 20 czerwca, godz. 17.30